Logix Güvenlik Ürünleri


Logix kurumsal güvenlik ve bağlantı hizmetlerinizi en iyi şekilde yerine getirmek için tasarlanmış bir güvenlik duvarıdır.

 

Bilinen tüm Firewall özelliklerini destekleyen ürün; VPN, içerik filtreleme, yük dengelemenin yanında 5651 sayılı kanun gereği kurumunuzun internete çıkan erişimlerinin kaydını tutmaktadır.

Logix Firewall Nasıl Çalışır ?
Modem ile switch arasına takılan Logix Firewall geçen tüm trafiği güvenlik altına alır. Modem, Internet bağlantısını üzerine alabilen (bridge) Logix Firewall, birden fazla ISP Internet bağlantı hatlarını yönetebilmektedir. 5651 sayılı kanun desteği de bulunan cihaz, üzerinden geçen trafikten gerekli kayıtları toplayarak logları oluşturur. Üretilen loglar hash’lenir ve TUBİTAK tarafından imzalanır, 5070 sayılı kanun gereği zaman damgalı olarak saklanır.

Web Tabanlı Yönetim
Ara Yüzü Kullanıcı dostu web tabanlı ve Türkçe yönetim ara yüzü ile kolay yönetim.

Yük Dengeleme / Hat Yedekleme
Çoklu Internet çıkışı desteği; birden fazla hat aynı anda desteklenir, cihaz üzerinde kontrol sağlanır. Hatlar üzerinde aynı anda yedekleme (failover) ve yük dengeleme (load balancing) yapılabilir. Hat kesilmesi durumunda otomatik olarak hat yükü diğer hatlara aktarılır.

Kural Tabanlı Yönlendirme
Internet için birden fazla hat bağlantısının olması durumunda, bağlanılan adrese veya kullanıcıya göre çıkış yapılacak hat belirlenebilir.

İçerik Filtreleme
Esnek içerik filtreleme sistemi ile site adresine veya içeriğine göre kurallar tanımlayıp kişilerin Internet kullanımlarını düzenlenebilir. Kullanıcılar ayrı ayrı gruplandırılabilir ve her grup için bağımsız kural tanımı yapılabilir. Bir grubun web erişimini tamamen serbest bırakırken, diğer bir grubun sadece belirli sitelere girmesine izin verilebilir.

Detaylı Raporlama
Kullanıcının giriş yaptığı siteleri, internete bağlanma saatlerini, internette geçirdiği süre, aktardığı veri miktarı gibi bilgiler anlık, saatlik, günlük veya herhangi bir tarih aralığı için rapor veya grafik olarak alınabilir.

Güvenlik Duvarı
Firewall Linux temeli güvenlik duvarı; her türlü kısıtlama, izin verme, yönlendirme, saldırı engelleme, bağlantı izleme, trafik düzenleme, servis önceliklendirme. VPN Sunucu VPN sunucusu ile noktadan-noktaya, çok noktaya, merkez ve şubeler arası, 3DES, DES, AES, SHA şifreli IPSEC VPN tünelleme ile bağlantı desteği. Mobil kullanıcılar için IPSEC veya PPTP tünel yardımı ile kurumsal güvenli erişim desteği.

Bant Genişliği Kontrolü
Bant genişliği yönetimi sayesinde port, kullanıcı ve kullanıcı grupları bazında hat kullanım yönetimi sağlanmaktadır. Kullanıcılara bant genişliği sınırı getirilebilir.

Gerçek Zamanlı Ağ İzleme
Ağ üzerindeki tüm trafik gerçek zamanlı olarak izlenebilir. Kimlerin nereye bağlandığı, ne kadar bant genişliği tükettiği görebilir. Olası virüs veya trojen kaynaklı istenmeyen trafikler zamanında tespit edilebilir.

Ağ İzolasyonu / Misafir Ağ
Dışarıdan gelen misafirlerin kablolu veya kablosuz kurumsal ağa dahil edilmesi bir güvenlik açığı oluşturur. Bu kişilere izole bir ağ üzerinden Internet bağlantısı sağlanabilir. Oluşturulan misafir ağ ile kurum güvenliği sağlanır ve misafirlere de Internet erişim imkanı verilmiş olur.

Detaylı bilgi için tıklayınız.